שאלות ותשובות

·        מדוע קיימת נשירת שיער? ירידה במשקל גורמת לגוף לאבד כמות רבה של רקמת שומן. רקמה זו אחראית על צמיחת השיער. לאחר תקופה מסוימת הגוף מסתגל לשינוי והנשירה פוסקת.
 
·        כיצד לבלוע כדורים? ניתן לנסות לרסק את הכדור. מנותחי טבעת: ניתן לפתוח את הטבעת (0.5-1 סמ"ק) לתקופת נטילת הכדורים ולסגור שוב לאחר סיום הנטילה. במידה ויש צורך בנטילת כדורים קבועה, יש להקפיד על סגירה מתונה של הטבעת. לחילופין, אפשר לנסות להחליף את סוג הכדור וגודלו.
 
·        האם לפתוח את הטבעת בזמן הריון?   אין הכרח לפתוח את הטבעת במהלך ההריון, אלא במידת הצורך. פתיחה רבה של הטבעת בזמן הריון עלולה להוביל לעליה רבה במשקל. יחד עם זאת, אין לסגור את הטבעת בזמן הריון.
 
·        מדוע נוצרים גיהוקים ("גרעפסים")? בזמן האכילה והשתיה בולעים אויר "המתחרה" עם המזון והשתיה על מקום בוושט ובקיבה. על מנת לפנות מקום לשתיה ולמזון, על האויר לצאת דרך הפה. כדי למנוע זאת, יש לאכול לאט, לא לדחוס מזון ולשתות לגימות קטנות. יש להקפיד על כללי האכילה הנמצאים בפרק 2.
 
·        מדוע ניתן לאכול ביתר קלות בשעות הערב? לעיתים מרגישים כי מערכת העיכול "ישנה" במהלך הבוקר והצהריים ו"מתעוררת" רק לקראת הערב. מערכת העיכול פועלת ביעילות רבה יותר בשעות הערב. אז יורד מתח היום  והשלוה מאפשרת אכילה תקינה.
 
·        מדוע פולטים אוכל? פליטת האוכל נובעת מאופן אכילה לקוי. כפי שצוין, יש  להתחיל בשתיה ולהמשיך לאכול בהדרגה. למנותחי טבעת: אם חשים במשך שבוע כי יש קושי מתגבר באכילה ושתיה, מומלץ לפתוח מעט את הטבעת. כשלשה שבועות לאחר הפתיחה ניתן לסגור שוב את הטבעת כדי למנוע עליה במשקל.    
 
·        האם הכפתור יכול לזוז? תוף ההזרקה ממוקם תת-עורית על עצם החזה. לכן הוא יכול לנוע עם תנועת העור בעת שנוי תנוחה. האזור יכול להיות יותר רגיש וכואב לאחר הקאה. לרוב הכאב חולף מעצמו ואין צורך בטיפול מיוחד.
 
·        האם נדרש להגיע בצום ביום הסגירה? מותר לאכול מזון קל עד שלוש שעות לפני סגירת הטבעת. חשוב שלא יהיה מזון בקיבה בעת הסגירה על מנת שלא "יתקע" בחלקה העליון (מעל הטבעת) של הקיבה.
 
·        מדוע פולטים בלילה למרות שמפסיקים לאכול שעות קודם לכן? יתכן כי הטבעת סגורה מדי ולא מאפשרת מעבר של האוכל מה"כיס" של הקיבה הקטנה ל"כיס" של הקיבה הגדולה. כאשר שוכבים אפרקדן, האוכל עולה במעבר הושט ונפלט החוצה. יתכן גם כי המנותח לא אכל על פי ההנחיות והאוכל לא נלעס היטב, או שהכמות היתה גדולה מדי, או שאכל סמוך למועד השינה. יש לבדוק את כמות ותדירות הפליטות ולהגיע לפתיחת הטבעת במידת הצורך.

מדוע יכולת האכילה חוזרת להיות רגילה מספר ימים לאחר הסגירה למרות שמיד לאחר הסגירה יכולת האכילה היתה מאוד מוגבלת?    סגירת הטבעת גורמת להצרת הושט ויכולת העברת המזון נעשית קשה. אך יתכן כי לאחר מספר ימים הושט מתחזקת ומעט מתרחבת, כך שהאוכל יכול  לעבור אם האכילה מאוד איטית ובד"כ לקראת שעות אחה"צ.

מדוע קשה לאכול לאחר סגירה למרות שמיד לאחר הסגירה השתיה והאוכל עברו?  ככל שהסגירה משמעותית יותר, כך הפתח בין הקיבה לפני הטבעת וזו שאחריה הולך ונעשה צר יותר. אם האוכל לא נלעס היטב, הוא מתחיל להצטבר בושט משום שאינו יכול לעבור דרך הפתח הצר לקיבה. הושט מתרחבת, אך אינה יכולה להכיל כמות מזון גדולה. לאחר כמה ימים שהאוכל נדחס בושט, הוא יפלט.  במצב זה צריך להגיע לפתיחת הטבעת.
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון