סגירת/פתיחת הטבעת

שלא כמו בניתוחי השמנת יתר אחרים, ניתוח הצרת קיבה עם טבעת דורש ביקור אחת לתקופה במרפאה על מנת לסגור או לפתוח את הטבעת. 

סגירה ראשונה: מתבצעת כחודש לאחר הניתוח. הרופא סוגר את הטבעת על ידי הזרקת 5 סמ"ק של תמלחת דרך הכפתור. לאחר מכן הוא מבצע צילום ושט קיבה לבדיקת תקינות הטבעת. 

סגירה שניה: הרופא סוגר את הטבעת  2 סמ"ק נוספים, כך שהטבעת סגורה 7 סמ"ק (5 סמ"ק מהסגירה הראשונה ו- 2 סמ"ק מהסגירה השניה).

סגירה השלישית : הרופא סוגר 1 סמ"ק נוסף. הטבעת סגורה 8 סמ"ק.
 
מהסגירה הרביעית ואילך: סגירה של  0.5 סמ"ק או 0.25 סמ"ק.
בשלב הזה, הפתח שנוצר בטבעת (בין הקיבה הקטנה שלפני הטבעת לבין הקיבה הגדולה יותר אחרי הטבעת) קטן מאוד ומאפשר רק לאוכל רך מאוד ולנוזלים לעבור.  לכן ישנה חשיבות רבה ללעיסה טובה מאוד של האוכל.  

לפני כל סגירה של הטבעת - אין לאכול שלוש (3) שעות לפני הסגירה  ואין לשתות חצי שעה קודם לסגירה.
לאחר כל סגירה של הטבעת-  יש לשתות שתי (2) כוסות מים לפחות. במידה והמים אינם עוברים באופן חפשי, יש לפתוח קצת את הטבעת. בהמשך אותו היום, מומלץ מאוד רק לשתות. למחרת ניתן לאכול על פי יכולת האכילה.
במידה ואין ירידה במשקל בשבועיים שלאחר הסגירה, מומלץ לחזור ולסגור את הטבעת. אין לסגור את הטבעת בהפרש של פחות משבועיים.
 

פתיחת הטבעת
פתיחת הטבעת מתבצעת במצבים בהם אין אפשרות לשתות והשתיה נפלטת החוצה. במידה והשתיה עוברת, מומלץ להתמיד בשתיה בלבד למשך יום-יומיים. יתכן והבעיה תיפתר. במידה ואין שיפור, יש להגיע לפתיחת הטבעת בהקדם אפשרי. מומלץ לפתוח בין 0.5 ל- 1 סמ"ק. לא מומלץ לפתוח יותר מ- 2 סמ"ק אלא בהמלצת הרופא. במידה והפתיחה נעשית בחדר המיון, יש לבקש פתיחה של 1-2 סמ"ק בלבד. 
במקרים דחופים יש לקחת הפניה מקופת החולים ולהגיע לחדר המיון בביה"ח סורוקה או לאחת המרפאות ללא דיחוי (לימי ושעות המרפאות יש לעיין בהמשך). במידה ולא ניתן, יש לגשת לביה"ח הקרוב לאזור המגורים. 
חשוב לדעת:
* סגירות ופתיחות מרובות ותכופות עלולות לגרום לפגיעה בטבעת והצורך בהחלפתה
* קצב הסגירה יקבע על ידי הרופא בלבד
* מומלץ להביא את דף המעקב הנמצא בעמוד האחרון של האתר לכל סגירה/פתיחה

 
                 
 
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון